Vďakyvzdanie vazalov pánovi

Autor: Juraj Peteja | 1.3.2014 o 19:40 | (upravené 21.6.2014 o 16:38) Karma článku: 15,79 | Prečítané:  865x

Médiá pred pár dňami priniesli informáciu o verejnom zozname osobností podporujúcich kandidatúru súčasného premiéra v prezidentských voľbách. Odhliadnuc od účasti tých pár osobností športu, konkrétne až dvoch, ide poväčšine o volených predstaviteľov so straníckym zafarbením hodným španielskej koridy. Nič prekvapivé, poviete si.

Vďakyvzdanie vazalov pánovi, ako toto politické porno/promo nazval komentátor Peter Schutz, však môže byť zaujímavé pri menách ľudí, ktorí sú zamestnancami štátu, obcí a VÚC. Títo sa totiž k podpore aktuálneho premiéra v nadchádzajúcich prezidentských voľbách neprihlásili ako súkromné osoby. A nič na tom nemení ani ich obhajoba, že podpora Fica im nebráni v nestrannom výkone svojej práce.

 

Verejná služba by mala byť u nás podľa zákona budovaná na apolitickom princípe. Zákon hovorí, že zamestnanec je pri výkone práce vo verejnom záujme povinný zdržať sa všetkého, čo by mohlo ohroziť dôveru v nestrannosť a objektívnosť konania a rozhodovania.

 

Pre istotu ešte raz: Povinnosť zdržať sa pri výkone práce vo verejnom záujme všetkého, čo by mohlo ohroziť dôveru v nestrannosť a objektívnosť konania a rozhodovania.

 

 

Viete si predstaviť väčšie porušenie tejto povinnosti ako priama a verejná podpora kandidáta na post prezidenta (ktorý je zároveň úradujúcim premiérom a členom politickej strany) konkrétnym úradníkom, ktorý samozrejme nezabudne k svojmu menu uviesť názov inštitúcie, ktorá ho zamestnáva, a do istoty pripojiť aj svoju pracovnú pozíciu? Vykonaním tejto politickej agitky som ja osobne stratil akúkoľvek dôveru v nestrannosť a objektívnosť konania  týchto úradníkov. Veď ako inak.

 

Tak na tieto závažné skutočnosti upozorním mesto a región, v ktorom žijem. Tí sú ako zamestnávatelia povinný do 30 dní od prijatia upozornenia oboznámiť ma s výsledkom, ako aj s prijatými opatreniami voči hriešnikom. Ako šokovaný a zhrozený občan očakávam trest najvyšší. Ústne pokarhanie nadriadenou osobou. Trebárs vedúcim služobného úradu, ktorý je v tejto našej demokracii karpatského typu určite nestranný. Ale nechám sa príjemne prekvapiť aj iným výsledkom. Napríklad opatrením typu okamžitého ukončenia pracovného pomeru z dôvodu závažného porušenia pracovnej disciplíny.

 

Podobné kroky, aké sa chystám uskutočniť, odporúčam aj vám. Nikto iný to totiž za vás nespraví.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako mení transplantácia srdca vnímanie okolitého sveta

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Macron našiel spojencov na európsku revolúciu aj na Slovensku

Pri plánoch sa nemôže úplne spoľahnúť na podporu Nemecka.


Už ste čítali?